ZIRAK Real Time OS نحوه تهیه سیستم عامل
چاپ فرستادن به ایمیل

بمنظور استفاده ازپلاتفرم XIRAC یکی از ارزان ترین راه ها تهیه یک تراشه که این سیستم عامل در داخل آن نصب شده است از یکی از نمایندگی‌ها یا فروشگا‌ه‌های معتبر شهرتان تهیه نموده و سپس آن را در قسمتی از مدارتان بکار ببرید. تراشه حاوی سیستم عامل معمولا یکی از میکروکنترولرهای خانواده AVR یا ARM هستند که با انجام یک طراحی خوب می‌توان در کوتاه‌ترین زمان محصولات یا پروژه‌هایی بهینه و حتی غیر قابل رقابت را ارائه داد. در این نسخه از پلاتفرم ، پردازنده، یک میکروکنترولر AVR از نوع ATMEGA32 و یا ATMEGA32A می‌باشد. این پردازنده‌ها در دو نوع SMD و DIP در دسترس‌اند.

برنامه پیش‌فرض تراشه سیستم عامل، یک کنترلر چند منظوره با کاربردهای خاص حفاظتی و خانه هوشمند است. بمنظور راحتی کار و سرعت عمل بالاتر، می­توانید همین سیستم حفاظتی و خانه هوشمند را با نام سیستم حفاظتی KEYZEE مدل ZX-800 بصورت یک محصول آماده و در قالبی زیبا از بازار سیستم­های حفاظتی نیز تهیه نموده و سپس با مطالعه بخشهای مورد نیاز در این راهنما، با اضافه نمودن یک برنامه ساده در محیط سیستم عامل، عملکرد آن­را متناسب با نیازتان تغییر دهید. بعنوان مثال می­توانید عملکرد این سیستم حفاظتی را به به یک سیستم کنترل مصرف انرژی و یا حتی با اضافه نمودن مداراتی مختصر، مثلا آن­را به یک منبع تغذیه سویچینگ ولتاژ بالا و یا مولد سیگنال برنامه­پذیر یا دیتا لاگر تبدیل کنید. 

بردهای مینیمم دیگری که با قابلیت انعطاف بسیار بالا و ابعادی کوچک می‌توانند در هر مداری به کار گرفته شوندبا نام ماژول XIRAC مدل های All in one می باشند.ماژول های مدل All in one علیزغم ابعاد کم دارای سخت افزار فشرده و کامل از جمله تعداد زیادی ورودی و خروجی آنالوگ و دیجیتال،ضبط و پخش صدا و دیتا،تلفن کننده و تله کنترل،ریموت کنترل،سنسور دما و ولتاژ، امکان اتصال آسان به انواع صفحه نمایش، صفحه کلید و LED، خروجی مناسب برای مدارات آژیر و اینورتر، حافظه فلش، چند نوع درگاه و پروتکل ارتباطی استاندارد از جمله Rs_485 مد باس،ارتباط با ماژول GSM  و ماژول های شبکه،اترنت،wifi دارای نرم افزار اینترفیس و تعدادی کلاس بهینه شده به زبان #C حهت اتصال به کامپیوتر دارا می باشند.

ماژول XIRAC مدل Mini برد مینیمم دیگری است که دارای کوچک­ترین ابعاد و البته کارآیی بالایی است بطوریکه می­توان آن را در قسمتی از مدار یا پروژه بکارگرفت و یا حتی بطور مستقل، تعداد زیادی از آنها را به عنوان یک کنترلر و سنسور از طریق درگاه Rs-485 توسط رایانه یا HMI کنترل و مانیتور نمود. این ماژول علاوه بر پردازنده و مدارات مربوط به تغذیه، کریستال و ریست، تنها دارای یک حافظه فلش و یک آی­سی مبدل Rs_485 حهت اتصال به رایانه می باشد.

zirak

 

جدیدترین محصولات

پیوندها

تالار گفتگو

سیستم عامل zirak چیست؟

"ZIRAK"، سیستم عاملی پر سرعت و توانمند برای میکروکنترلرهاست که قابلیتهای میکروچیپ های ساده و کوچک را به طرز چشمگیری بالا می برد.