چاپ فرستادن به ایمیل

 یکی از اساسی‌ترین مفاهیمی که تسلط و شناخت بهتر آن به شما در استفاده بهینه و راحت‌تر از این سیستم عامل کمک خواهد کرد منطق زون است زیرا استفاده و ارتباط منطقی از بیشتر قابلیت‌ها با توجه به نحوه استفاده طراح از هر یک از زونها نمود پیدا می‏کنند. بطور کلی هر زون بعنوان یک میانجی و لاجیک موثر بین برنامه­های کاربردی سیستم عامل و سخت افزار مربوطه عمل می‌کند و البته بسیاری از ورودی‌ها و خروجی‌های پردازنده نیز با حالات زون‌ها مرتبط‌اند. بعنوان مثال در سیستم حفاظتی و خانه هوشمند، یک زون کوچکترین منطقه‌ای است که قصد کنترل یا حفاظت آنرا داریم و هر زون به سنسورها، ریموت‌ها و تجهیزات خاص خود متصل بوده و پس از فعال شدن، عملیات مشخصی را انجام داده و یا خروجی­ های مشخصی را روشن می­کند. این نسخه از سیستم عامل دارای 8 زون کاملا مستقل است. 

 هر زون دارای دو حالت روشن (On) و خاموش (OFF) است بطوریکه می‌توان هر زون را بطور اختصاصی توسط ورود کدرمز، فرستنده ریموت کنترل، زمان بندی، ارسال پیام کوتاه و یا توسط نرم‌افزار در حالت روشن یا خاموش قرار داد. اعمال فوق می‌توانند توسط روشهای مختلفی انجام شوند. به طور مثال دستی توسط صفحه کلید یا کی‌پد دستگاه، یا از امکانات تله‌کنترل، GSMیا GPRSاستفاده کرد تا از تمام نقاط دنیا بتوان زون ها را روشن و خاموش کرد. همچنین می‌توان با انجام تنظیماتی به هر زون فرمان داد تا در ساعات مشخصی از شبانه روز و یا با زمانبندی هایی با دقت یک میکروثانیه روشن یا خاموش شود. در اینصورت می­توان همزمان با روشن و خاموش شدن هر زون به عنوان مثال یک رله را وصل و یا قطع نمود.

در حالات پیشرفته‌تر این قابلیت وجود دارد که بتوان از هر زون بعنوان یک رابط منطقی بین مجموعه­ ای از سیگنال­های ورودی و خروجی و یا برنامه­ های کاربردی استفاده نمود. در این حالت می­توان هر زون روشن را بعنوان یک تایمر پیشرفته تصور نمود که در صورت دریافت سیگنال تحریک به شکل­های مختلف و پس از برقراری شرایط مربوطه، فعال شده و اعمال مشخصی را انجام دهد.

 

s3art funkcje inteligentnego budynku-gray

 

 

 

 

جدیدترین محصولات

پیوندها

تالار گفتگو

سیستم عامل zirak چیست؟

"ZIRAK"، سیستم عاملی پر سرعت و توانمند برای میکروکنترلرهاست که قابلیتهای میکروچیپ های ساده و کوچک را به طرز چشمگیری بالا می برد.