JA slide show
 
ZIRAK Real Time OS بکارگیری سیستم عامل زیرک
News
چاپ فرستادن به ایمیل

 

پس از روشن کردن صحیح پردازنده می‌توان از امکانات سیستم عامل بهره برد. در حالت پیش فرض بر روی پردازنده، سیستم خانه هوشمند با امکانات وسیع حفاظتی، مانیتورینگ و کنترلی فعال می‌باشد و لذا در ابتدای آشنایی با سیستم عامل و با رجوع به نقشه‌های فنی موجود می‌توانید براحتی و بدون نیاز به نوشتن هیچ برنامه‌ای این محصول بسیار کاربردی را ساخته و در کنار آن با بخشهایی از قابلیت های سیستم عامل نیز آشنا شوید.

اما بمنظور تغییر عملکرد سیستم عامل کافی است محتوای برخی از بایتهای موجود در حافظه داده پردازنده که به متغیرهای کنترلی موسومند را مقدار دهی و تنظیم کنید. به بیانی دیگر با توجه به بلادرنگ (Real Time ) بودن ماهیت این سیستم عامل، تنها میتوان با تنظیم برخی از متغیرهای کنترلی صدها برنامه کاربردی را بطور همزمان اجرا نمود.
بمنظور مقدار‌دهی به متغیرهای کنترلی و در نتیجه کنترل عملکرد سیستم عامل روشهای متنوعی وجود دارند که از جمله آنها می‌توان به برنامه‌نویسی در محیط سیستم عامل اشاره نمود. در صورت تمایل به برنامه نویسی می‌توانید برنامه خود را مطابق روش‌های متداول به هر کدام از زبانهای برنامه نویسی میکروکنترلرها بنویسید و بر روی پردازنده پروگرام نمایید.
کنترل و بکارگیری سیستم عامل XIRAC آنقدر قابل انعطاف است که حتی می‌توانید متغیرهای کنترلی را بدون نیاز به برنامه‌نویسی و به روشهای دیگری نیز تنظیم نمایید، مثلا می‌توان متغیرهای کنترلی را از طریق پایه‌های پورت سریال پردازنده نیز تنظیم نمود‌. 

 

home-gray

 

 

 


 

جدیدترین محصولات

پیوندها

تالار گفتگو

سیستم عامل zirak چیست؟

"ZIRAK"، سیستم عاملی پر سرعت و توانمند برای میکروکنترلرهاست که قابلیتهای میکروچیپ های ساده و کوچک را به طرز چشمگیری بالا می برد.