ZIRAK Real Time OS پورت عمومی سریال (USART)
چاپ فرستادن به ایمیل

سیستم عامل XIRAC از طریق پورت عمومی سریال پردازنده با دستگاه‌های جانبی متنوعی از جمله کی‌پد، سیستم کنترل مرکزی، برد رله، رایانه، پروگرامر و ده‌ها وسیله کاربردی دیگر در ارتباط می‌باشد. همچنین از دیگر قابلیت‌های منحصر بفرد این سیستم عامل که با توجه به ساختار آن محقق شده آنست که می‌توان عملکرد سیستم عامل یا برنامه‌های کاربردی موجود در آن را بدون نیاز به برنامه نویسی و تنها با کمک تبادل اطلاعات از طریق پورت عمومی سریال و بصورت آسنکرون کنترل نمود. بدین ترتیب براحتی می‌توان از پردازنده حاوی این سیستم عامل در کنار هر پردازنده‌ای از جمله انواع DSP بدون نیاز به دانستن زبان برنامه نویسی محیط سیستم عامل و با درگیر نمودن حداقل پایه‌های ممکن بهره برد. لازم بذکر است در صورت استفاده از پورت عمومی سریال، پردازنده به عنوان Slave و تماس گیرنده به عنوان Master خواهد بود.

بدین ترتیب از طریق پورت‌ عمومی سریال (USART) (و همچنین پورت سریال SPI ) علاوه بر پروگرام کردن پردازنده می‌توان عملکرد سیستم عامل و برنامه‌های کاربردی آن‌را بوسیله تغییر مقادیر متغیرهای کنترلی، تحت کنترل قرار داد.

همچنین می توان به وسیله پورت سریال به طرق مختلف با پردازنده تبادل اطلاعات کرد مثلا در صورت اتصال ماژول SIM900 به پردازنده از طریق sms داده ها را دریافت و یا ارسال کرد یا با استفاده از ماژول شبکه سیستم عامل را از طریق کابل اترنت، wifi و یا اینترنت مانیتور و کنترل نمود و یا از طریق مبدل های سریال با پردازنده ارتباط برقرار کرد. 

 

image 1333

 

 

جدیدترین محصولات

پیوندها

تالار گفتگو

سیستم عامل zirak چیست؟

"ZIRAK"، سیستم عاملی پر سرعت و توانمند برای میکروکنترلرهاست که قابلیتهای میکروچیپ های ساده و کوچک را به طرز چشمگیری بالا می برد.